BLOG YAZILARI

Şiddetin izini yunus terapi ile silecekler

Nisan ayında Lüksemburglu 12 çocuğun geleceği Antalya Yunus Terapi Merkezi’nin ilk ziyaretçileri ise 8 ile 12 yaşlarında 3 çocuk oldu. Anne ve babaları tarafından şiddet, işkence, kötü muamele gören Lüksemburglu çocuklar, psikolojik durumlarını yunuslarla yüzerek düzeltmeye çalışıyor. Psikoterapi Uzmanı Dr. Murat Kemaloğlu gözetiminde psikoterapi gören 8 yaşındaki Liz Feiereisen, aynı yaştaki Jason Volter ve 12 yaşındaki Chara Trill, yunusla terapiye katılan ilk çocuklar oldu. Envy Travel sahibi Gamze Güneş tarafından konaklama ve ulaşımları sağlanan çocuklar, 10 gün süresince Antalya’da kalacak. Her gün gerçekleştirilen yarım saatlik yunus terapi ile anne ve babalarının üzerlerinde bıraktığı psikolojik şiddetin izlerini silmeye çalışan Lüksemburglu çocuklar, sağlıklı bir beden, sağlıklı bir beyin ile ülkelerine geri dönecek.

Bu tür şiddete maruz kalan çocukların anne ve babalarını ‘Psikopat’ olarak nitelendiren Dr. Murat Kemaloğlu, “Eğer gerekli psikoterapi bu çocuklara verilmez ise ileride bu çocuklar da anne ve babaları gibi çevresine kötülük saçan bireyler olacaktır. Biz burada çocuklara yunus terapi ile hayatın güzel yönlerini göstermeye çalışıyoruz. Yaşadığı dünyaya, topluma yararlı bireyler olmaları için bir dizi terapi uyguluyoruz” diye konuştu. Nisan ayı sonuna kadar gelecek 12 çocuğun Ekim ayında tekrar Antalya’ya geleceğini kaydeden Dr. Kemaloğlu, “İkinci gelişlerinde farkları gözlemleyeceğiz. Çocukların psikolojik durumuna göre çalışmalarımız devam edecek” dedi.

14 Aralık 2018 1144 okunma
BENZER YAZILAR

Otizmli çocuklar Kemer’de yunuslarla yüzdü

Kemer’deki dolphin parkta 3 ayrı ülkeden gelen çocuklar yunu larla buluştu Doktor ve terapi tlerle birlikte yunu larla yüzen çocuklar keyifli anlar yaşadı Terapi için Romanya’dan oğlu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir