BLOG YAZILARI

Otizmli çocuklar Kemer’de yunuslarla yüzdü

Kemer’deki dolphin parkta 3 ayrı ülkeden gelen çocuklar yunuslarla buluştu. Doktor ve terapistlerle birlikte yunuslarla yüzen çocuklar keyifli anlar yaşadı. Terapi için Romanya’dan oğlu 10 yaşındaki David Stescu’yu Kemer’e getiren Mihail Stescu,daha önce de yunusla terapi için Antalya’ya geldiklerini söyleyerek terapi sonrası oğlunda gelişmeler gördüğünü belirtti. Yunusla terapinin çocuklardaki düşmanlık duygusunu yok ettiğini belirten Antalya Ruhbilim Okulu’ndan Dr. Murat Kemaloğlu, terapinin 10 gün boyunca 30’ar dakika sürdüğünü ve sonucun gözle görülür şekilde iyi olduğunu kaydetti.

ÖĞRENME SÜREÇLERİ 2 İLE 10 KAT ARTIYOR

Romanya’dan gelen David Stescu’nun ilk geldiğinde konuşmasının bir iki kelime ile sınırlı olduğunu belirten Kemaloğlu, yunuslarla terapi gören çocukların öğrenme süreçlerinin 2 ile 10 kat arasında arttığını dile getirdi. David Stescu’nun şimdi 5-6 cümle kurabildiğini söyleyen Kemaloğlu, otizmli Romanyalı çocuğun normal çocuklarla aynı okula gittiğini ve onun otizmli olduğunu kimsenin anlamadığını belirtti.

14 Aralık 2018 1101 okunma
BENZER YAZILAR

Şiddetin izini yunus terapi ile silecekler

Ni an ayında Lük emburglu 12 çocuğun geleceği Antalya Yunu Terapi Merkezi’nin ilk ziyaretçileri i e 8 ile 12 yaşlarında 3 çocuk oldu Anne ve babaları tarafından şiddet, işkence,...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir